23.12.2016

Türkiye’nin 3. Büyüğü caniasERP Dedi

Türkiye’nin 3. Büyüğü caniasERP dediTürkiye’nin 3. Büyüğü caniasERP Dedi

Besaş, 1982 yılından bu yana Bursa’da Besaş Halk Ekmek adıyla kentin ekmek ihtiyacını karşılıyor. Yıllık toplam 70 milyon adet ekmek üreterek kentin ekmek ihtiyacının %20’sini üreten Besaş kurumsal kaynak planlama yapılanmasını caniasERP ile hayata geçirecek.

Temel amacı Bursa halkına kaliteli, sağlıklı, hijyenik ve ekonomik ekmek ve ekmek çeşitleri, unlu mamuller, süt ve süt ürünleri  üretmek olan Besaş, Bursa’nın en büyük Türkiye’nin ise üçüncü büyük ekmek üretim tesisine sahip.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde 13.500 metrekarelik alanda kurulu olan fabrikada toplam 6.400 metrekarelik kapalı alanda, 5 adet tünel tipi fırınla,  el değmeden tam otomatik makinelerle günde 360.000 adet (400 gr) ekmek üretme kapasitesi bulunuyor.

Günümüzün en gelişmiş makine ve teçhizatı ile üretim çalışmalarını sürdüren BESAŞ Süt ve Süt Ürünleri Tesisi’nde de tek vardiyada 30 ton süt işletme kapasitesine sahip olup, hedef olarak 3 vardiya da 60-70 ton günlük süt işleyerek, sosyal sorumluluk kapsamında Bursa’nın en fazla göç veren bölgeleri olan Keles, Orhaneli, Büyükorhan, ve Harmancık yöresindeki hayvancılığı kalkındırmak ve bölgeye iş imkanı sağlayarak bölgenin refahına katkıda bulunmak amacı ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi arasında 23.01.2012 tarihinde imzalanan gıda ve beslenme iş birliği protokolü kapsamında yapılan yatırımla Besaş Unlu Mamuller Araştırma ve Üretim Merkezi 1000 metrekare kapalı alanda çalışmalarına devam etmektedir. Saatte 7500 adet rol ekmek üretim kapasitesine sahip olan Besaş Unlu Mamuller Araştırma ve Üretim Merkezi, Uludağ Üniversitesi akademik personel ve öğrencilerinin ekmek ve unlu mamuller üzerine araştırmalar, deneyler ve denemeler yapmasına imkan sağlayan en modern makine ve ekipman teknik yeterliliğine sahiptir. Ekmek ve unlu mamuller üzerine kimyasal ve mikrobiyolojik analizler yapılabilmesi için laboratuvar imkânları bulunmaktadır. Böylece öğrencilere kendi branşlarında staj imkânı yaratılması, tez çalışmalarına olanak sağlanması, deneylerini gerçekleştirebilmeleri aynı zamanda birebir üretim aşamalarını uygulamalı veya görsel olarak aktive edebilecekleri bir tesis olarak faaliyetlerini sürdürmeyi amaçlıyor.

IAS CANLI DESTEK

Uzmanımıza danışın