23.06.2015

Müşteri Günü’nde IAS Almanya’nın e-Fatura uygulamasına övgü

Müşteri Günü’nde IAS Almanya’nın e-Fatura uygulamasına övgü

Almanya’daki yeni yasal düzenlemeler doğrultusunda geliştirdiğimiz elektronik fatura uygulaması ZUGFeRD-Format ile caniasERP Mobil Uygulaması hem Ekonomi ve Enerji Bakanlığı yetkililerinden hem de müşterilerimizden övgü topladı. Etkinlikte IAS Almanya’nın müşterilerinden üçü proje deneyimlerini ve başarılı uygulama örneklerini katılımcılarla paylaştı.

 
Geçtiğimiz yıl Türkiye’de e-Fatura uygulamasını başarıyla kullanıma sunduktan sonra Almanya’daki yeni yasal düzenlemeler doğrultusunda geliştirilen elektronik fatura uygulamamız ZUGFeRD-Format hem kullanıcılardan hem de Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı (BMWi) yetkililerinden övgü alıyor.  Türkiye’deki e-Fatura uygulamasının altyapısı kullanılarak çok kısa sürede hayata geçirilen ZUGFeRD-Format’ı, geleneksel Müşteri Günü’nde gerçekleştirdiğimiz sunumlarla Almanya’daki müşterilerimize tanıttık.


-Müşterilerimiz, müşteri adaylarımız, iş ortaklarımız ile çalışanlarımızın geleneksel buluşması, geçtiğimiz hafta Karlsruhe’de gerçekleştirildi. Etkinliğe BMWi temsilcisi Dr. Friedrich Wilhelm Haug ile IAS Almanya olarak donanım ve uygulama desteği verdiğimiz Hamburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (HAW) yöneticisi Prof. Dr. Brigitte Braun da katıldı.


ZUGFeRD Format ve caniasERP Mobile Uygulaması tanıtıldı


IAS Almanya Genel Müdürü Cansever Sezer ile IAS Almanya Danışmanlık Bölüm Müdürü Tomislav Zeljko konuşmalarında, son bir yılda yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdiler.


BMWi Temsilcisi Dr. Haug, Almanya’daki yeni yasal düzenlemeler hakkında bilgi verdi; ZUGFeRD –Format’ın küçük ve orta ölçekli işletmelere sağlayacağı avantajlardan ve ilk uygulama deneyimlerinden söz etti.


Dr. Haug’un övgü dolu konuşmasının ardından gerçekleştirilen sunumda şirketler arası e-Fatura işlemlerinin caniasERP’de, ZUGFeRD-Format kullanılarak nasıl hayata geçirilebileceği gösterildi. ZUGFeRD-Format’ın avantajlarını anlatan konuşmacılar, dinleyenlere örnek bir dönüşüm planı da sundular.


Etkinlikte ayrıca caniasERP Mobil Uygulaması da tanıtıldı. Katılımcılar, caniasERP Mobil Uygulaması’nın hayatlarını nasıl kolaylaştıracağını uygulamalı örneklerle öğrenme fırsatı buldular.


Müşterilerden başarılı uygulama örnekleri


-Müşteri Günü’nde, IAS Almanya’nın üç müşterisi de kendi projelerine ilişkin deneyimlerini paylaştı. Dörrenberg Edelstahl GmbH’den Michael Knaup, GEORG BÖRNER Chemisches Werk für Dach- und Bautenschutz GmbH & Co. KG’den Stefan Hasselbach ve Joke Technology GmbH’den Christian Voß katılımcılara, gerçekleştirdikleri başarılı uygulama örnekleri hakkında bilgi verdi.


Program sona ererken Cansever Sezer, önümüzdeki bir yıla ilişkin hedeflerimizi anlattı ve etkinliğe katılanları, yazılım sektörünün prestijli araştırma kuruluşu Trovarit’in Avrupa genelinde ERP kullanıcıları arasında gerçekleştirdiği memnuniyet anketine katılmaları konusunda teşvik etti. Sezer katılımcıları ayrıca önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek diğer IAS etkinliklerine katılmaya da çağırdı.


Geleneksel Müşteri Günümüz, Novotel’deki akşam yemeği ile sona erdi.
 

IAS CANLI DESTEK

Uzmanımıza danışın