12.05.2015

"Kurumsal Dönüşüm Farkındalık Günü'nü destekliyoruz"

-

ERP Komitesi, Türkiye’de kurumsallaşma ve kurumsal iş uygulamaları hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla 9 Nisan tarihinin "Kurumsal Dönüşüm Farkındalık Günü" olarak belirlenmesi için bir kampanya başlattı. Firmaların, gün geçtikçe zorlaşan küresel rekabet koşullarında ayakta kalabilmesinin tek yolunun “kurumsal dönüşüm” olduğunun bilinciyle biz de bu girişimi destekliyoruz.

 


 

Türkiye’deki ERP kullanıcıları, akademisyenler, yönetim danışmanları, stratejistlerin yanı sıra ticaret, sanayi ve hizmet sektöründeki kuruluşlar ile iş uygulamaları sektöründe faaliyet gösteren firma ve organizasyonlar arasında bir iletişim merkezi olmayı amaçlayan ERP Komitesi, kuruluşunun üçüncü yıl dönümünü geçtiğimiz günlerde kutladı.

 

Kutlama hem geçtiğimiz üç yılın değerlendirildiği hem de komitenin gelecek yıllarda gerçekleştirebileceği faaliyetlere ilişkin hayal ve planların paylaşıldığı bir etkinlik oldu.
ERP üreticileri ile birlikte sektörü geliştirerek bu alandaki uygulamaların kullanımını artırmayı hedefleyen ERP Komitesi, çalışmalarını her geçen yıl hem etki hem de yaygınlık anlamında geliştiriyor.  Üye sayısının 7 bin 500’ü aşmış durumda olması ise komitenin çalışmalarının karşılığını aldığının bir göstergesi. Biz de IAS ailesi olarak, kuruluşundan bu yana Komiteyi destekliyor, Komitenin çalışmalarında aktif olarak yer almaya çalışıyoruz.


Komite’nin yeni dönem hedeflerinden biri de kalıcı değişim yaratmak, deneyim ve çözüm önerilerini yaygınlaştırmak ve uzun vadede Türkiye’deki kurumların “kurumsal dönüşüm” hedeflerini gerçekleştirmeye katkıda bulunmak.


Üçüncü yıl kutlaması sırasında bu yönde önemli bir adım da atıldı ve Türkiye’de kurumsal dönüşüme ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla, 9 Nisan tarihinin "Kurumsal Dönüşüm Farkındalık Günü" olarak belirlenmesi için çalışmalar başladı. Katılımcıların desteğiyle bir imza kampanyası başlatıldı.


Alanlarında yetkin birçok yönetici, danışman ve akademisyen ile kurumsal çözüm kullanıcıları, Türkiye’de kurumsallaşmaya ve entegre kurumsal çözüm kullanımına karşı direncin, firmalara önemli zararlar verdiğinin farkında. Bu direnç, firmaların operasyon ve yönetim seviyelerinin dünya standartlarının gerisinde kalmasının ve rekabet koşullarında varlıklarını sürdürebilmelerinin önündeki en önemli engellerden bir tanesi. Firmaların, gün geçtikçe zorlaşan küresel rekabet koşullarında ayakta kalabilmesinin biricik yolu ise “kurumsal dönüşüm”.


Biz de IAS olarak bu bilinç ve yaklaşımla, kurumsallaşma ve kurumsal iş uygulamaları kullanımı hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl 9 Nisan tarihinin “Kurumsal Dönüşüm Farkındalık Günü” olarak kutlanmasını destekliyoruz.

IAS CANLI DESTEK

Uzmanımıza danışın